Mobilní recenze Lenovo A1000

Zdroj: www.pixabay.com

Zajímavě vyhlížející mobilní zařízení, které však překvapí hlavně svou cenovkou. Seženete je totiž i pod dva tisíce, nicméně se nedá říct, že by nešlo o takzvaný „základní mobil“. Fotoaparát 5 MPx, čtyřpalcová uhlopříčka, operační paměť 1 GB, až 8 GB prostoru v interním uložišti (lze pochopitelně rozšířit o libovolné SD karty). To jsou v kostce základní vlastnosti Lenovo A1000.

Pokud tedy chcete použitelný telefon, který vydrží nabitý i na kratší cesty a nehodláte investovat do smartphonu deset tisíc, je to volba přesně pro Vás! Ideální bude i pro malé děti. Ono, když jej nechtěně rozbijí, nebude ztráta zase taková – je to také výborný „startovací“ mobil. Vždyť elektroniku dnes ovládají i dvouleté děti, nenucenou formou se tím vlastně i vzdělávají do budoucna.

Nízká kapacita baterie trochu zamrzí

Je pravda, že levnější typy mobilních telefonů nemají zrovna oslnivou výdrž baterie. Standardem trhu je dnes často baterie s kapacitou 4000 mAh, Lenovo A1000 však nabídne „jen“ poloviční šarži. Na druhou stranu, hmotnost celého přístroje pak činí pouhých 130 gramů, což je cifra přibližující se dřívějším tlačítkovým modelům. A rozměry? 124,5 x 64 x 10,6 mm! Při rozlišení displeje 480 x 800 px, které je stále ještě docela dosti přehledné, jde o kompaktní model, který se ve světě určitě neztratí.
Operační systém Android 5.1 Lollipop nabízí zajímavé možnosti všem uživatelům. Vylepšená navigační lišta oproti předchozí verzi, mobil Vás také vyruší jen tehdy, když si to přejete – a klidně můžete odepsat přímo z úvodní obrazovky. Integrovaný emailový klient, kam jen stačí zadat potřebné údaje a bude spolehlivě fungovat jako bleskové upozornění. LTE? Dvě SIM karty? Ano, samozřejmě, žádný problém. K technickým parametrům ještě dodejme, že výkon obstarává chipset Spreadtrum SC7731 s kvartetem jader Cortex A7 taktovaných na 1,3 GHz.

Tedy sečteno a podtrženo – jde o základní model, prakticky jeden z nejlevnějších na současném trhu – se kterým si však můžete být jisti, že o nic nepřijdete. Pokud chcete pořizovat opravdu velmi kvalitní fotografie, hrát nejnovější hry nebo se prostě společensky blýsknout, tahle kategorie smartphonu asi nebude tak úplně pro Vás!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *