Recenze notebooku HP 250 G4

Potřebujete notebook pro dceru základní školou povinnou? Pro manželku? Či chcete nenáročného pomocníka do kanceláře, který obstojně zvládne i pár fousatějších herních titulů? Když je na prvním místě cena, není jiné volby – prostě HP 250 G4 je zařízením, jehož výkon odpovídá ceně a bude pro základní účely (kancelářské činnosti, filmy, internet) připraven v plné polní.

Patnáct palců, dvě kila váhy, slabší výkon

Ve zkratce – tenhle přístroj určitě není pro náročné. Nabídne totiž nejnižší verzi rozlišení (1366 x 768 pixelů), která je dostupná na současném trhu. Displej 15,6“ s výbornou antireflexní úpravou se základním procesorem Intel Pentium. Nikoho asi příliš nepotěší slabší webkamera, která nabízí jen 0,3 Mpx, nicméně na občasné klábosení po Skype je to vlastně postačující.
Dva kilogramy a rozměry 38,43 x 25,46 x 2,43 cm – jinými slovy – stačí jen malá brašna a můžete si tohohle kamaráda vzít kamkoliv. Baterie vydrží až čtyři hodiny, takže se nemusíte opravdu ničeho bát. Šedo-černé barevné tóny jsou zcela univerzální, provedení odpovídá ceně. Tělo notebooku je z plastu, ale problém by nastal až při silnějším tlaku či úderu. Obvyklé uživatelské zacházení vydrží naprosto bez potíží. Tři porty pro USB, DVD mechanika, čtečka paměťových karet či kombinovaný audio jack, to patří do základního vybavení snad už všech moderních notebooků.

Pozorovací úhly, nižší kvalita barev

Za sedm nebo osm tisíc nic lepšího asi neseženete, konkurence na trhu je dost obdobná a liší se jen v drobných detailech. Budete si muset zvyknout na trochu nižší kvalitu barev a malé pozorovací úhly. TFT technologie prostě není supermoderní záležitost, což snad ale pro běžné užívání nikterak na závadu nebude.
Pevný disk s kapacitou 500 GB patří k průměrným, neoslní ani nepřekvapí a pro průměrného uživatele je svým objemem vcelku dostačující. 4 GB RAM, dvoujádrový procesor Intel Celeron M o frekvenci 1,6 GHz a baterka s kapacitou 31 Wh (jak již bylo řečeno, v průměru postačuje na 4 hodiny práce). Pro studenty, manažery, nenáročné domácnosti – vlastně zcela ideální stroj!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *