Co je nového v Microsoft Edge

Dne 30. března 2015 byla uvolněna předběžná verze nového internetového prohlížeče Microsoft Edge, který má nahradit dosavadní výchozí prohlížeč Internet Explorer. Nový prohlížeč je zakomponován v nové verzi Windows 10 a je dostupný pro počítače, tablety i mobilní telefony.

Microsoft zatím nemá v plánu Microsoft Edge spustit v dřívějších verzích Windows ani jej uvolnit pro jiné operační systémy. Nový prohlížeč měl být v souladu s novými webovými standardy. Je menší a efektivnější při práci s webovými službami.

Microsoft Edge si nové uživatele zatím stále hledá. Někteří z nich se nechtějí vzdát původního IE nebo jiného konkurenčního prohlížeče, jelikož v novém prohlížeči od Microsoftu jsou omezeny nebo zcela chybí funkce, na které byli uživatelé u ostatních prohlížečů zvyklí. Microsoft Edge má zatím problém přebrat uživatele konkurenčním prohlížečům. Spíše jej zatím využívají lidé, kteří jsou zvyklí na IE a jsou jen zvědaví, jak nový Microsoft Edge funguje a co všechno nabízí.

Microsoft však v nedávné době uvolnil několik doplňků pro svůj nový prohlížeč, který jsou k dispozici ve Windows Store. Několik z nich je uvedeno níže včetně odkazů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *