Co všechno dokáže kotvičník?

Obrovská vitalita, snížení hladiny cholesterolu a především nový elán do sexuálního života. Kotvičník zemní je bylinou, která je v naší společnosti proslulá zejména díky podpoře potence, ale samozřejmě toho dokáže ještě mnohem více. A pozor, potenci nezvýší jen u mužů, ale i u žen – těm navíc pomůže s negativními průvodními jevy přechodu.

Zmínky o jeho výskytu jsou celosvětově, kromě Evropy se využívá houfně i v Indii nebo Číně, v Asii se běžně pěstuje i pro využití ve farmaceutickém průmyslu. A odkud pochází? Pravděpodobně východní Čína nebo Japonsko…

Dá se s úspěchem pěstovat i u nás

Kotvičník zemní si můžete bez problému vysadit na zahrádce, kvést do krásy bude po celý rok – s příchodem prvních podzimních mrazíků je ale vhodné celou rostlinu raději sklidit. Využívat lze pro různé účely nať i plody – obojí lze využít v podstatě kdykoliv během letních a podzimních měsíců. Nemusíte se bát, sazeničky rostou opravdu rychle.
Jednoletka, která léčí prostě všechno a všechny, i tak by se dal kotvičník bez jakékoliv nadsázky nazývat. Zvýšení funkce libida a plodnosti, podpora funkce ledvin a močových cest, účinná pomoc na problémy s prostatou. Krevní srážlivost do normálu, snížení hladiny cholesterolu, významné pročištění jater. Máte závratě nebo ušní šelesty? I na ty může pomoci právě čaj z kotvičníku, který seženete v každé dobré lékárně nebo třeba prodejně se zdravou výživou.

Užívat můžete jak čerstvý, tak sušený

Asi pět gramů čerstvé či sušené natě kotvičníku do čtvrt litru vroucí vody, tento čaj si můžete udělat klidně i dvakrát za den. Lépe využít nať čerstvou, to samozřejmě, ale během zimních měsíců přijde vhod ta sušená. Chce to však trpělivost, protože po jednom hrnku se problémy určitě hned tak nezlepší. Jako u jiných bylin střídejte popíjení čaje s obdobími klidu – jinak řečeno – 14 dní ranních čajů, 14 dní bez nich. Přírodní léčba by pak fungovala méně a možná byste si dlouhodobě i trochu uškodili.
Pořídit si na našem trhu můžete nejen sušenou nať, ale i tinkturu nebo prášek. A kde vlastně rostlinka s nápadně žlutými kvítky roste? Zejména ho najdete v údolích podél řek nebo na pastvinách, může ale vzkvétat i poblíž železničních tratí a daří se mu i ve stepích. Je prostě odolný, za všechno asi bude hovořit fakt, že se mu hojně daří třeba i na Sibiři.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *