Za krásami Vietnamu – 2. díl

Vietnam skrývá nespočet krásných míst a divů. V minulém díle jsme se podívali do Hanoje – krásného vietnamského města s francouzskou architekturou; Saigonu – metropole obchodu a bývalého hlavního města Vietnamu; a také na souostroví Can Dao – smaragdově zelený ráj. Nyní se podíváme na několik dalších míst, které stojí za návštěvu.

Nejvyšší hora Vietnamu Fan Si Pan

Jedná se o nejen největší horu Vietnamu, ale také celé Indočíny, do které patří Laos a Kambodža. Najít ji můžeme v pohoří Hoang Lien Son a jinak se jí také říká „střecha Indočíny“. Na Fan Si Pan můžete vyrazit na vlastní pěst, nebo s podporou cestovní kanceláře, které pořádají plánované zájezdy na jeden až čtyři dny.

buddha-1563887_1280
Zdroj: Pixabay.com

Národní park Be Be

Jinak přezdívaný také „jezerní kraj Ba Be“ je proslulý svými navzájem propojenými jezery a vodopádem Dau Dang. Národní park Ba Be vznikl v roce 1992 a stal se osmým národním parkem Vietnamu. Při návštěvě Ba Be bychom neměli minout krápníkovou jeskyni Hang Pong. Návštěvu jeskyně by však měli zvážit lidé, kteří se bojí netopýrů, neboť jeskyně je jich plná. Celková rozloha jezerního kraje Ba Be je 7 000 hektarů a nalézt v něm můžete stovky druhů rostlin a živočichů.

babe
Zdroj: Wikipedia (Rolf Müller)

Bývalé horské letovisko Sapa

Jedno z nejoblíbenějších míst severního Vietnamu. Žije zde zhruba 130 000 obyvatel. V Sapě je možné najít původní kmeny a etnické menšiny, které si stále zachovávají tradiční způsob života. Sapa leží v provincii Lao Cai a lze odtud pěšky dojít na zmiňovanou horu Fan Si Pan, což patří mezi oblíbené treky. Cesta má délku přes 3 kilometry. Na Fan Si Pan je však možné se ze Sapy dostat také lanovkou. V okolí letoviska se vyskytují horské kmeny, které v tomto terénu vedou těžký život.

vietnam-1463899_1280
Zdroj: Pixabay.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *