Za krásami Vietnamu – 1. díl

Při pobřeží Jihočínského moře v jihovýchodní Asii se rozprostírá země plná kontrastů. Celým názvem se Vietnam nazývá Vietnamská socialistická republika a jejím mottem je „Nezávislost – Svoboda – Štěstí“. Ačkoliv se Vietnam světu otevřel teprve nedávno, rozhodně je v něm co poznávat, ať už jste milovníci jídla, nedotčené přírody nebo úchvatných památek.

Hanoj

Překrásné asijské město s francouzskou architekturou dostalo své jméno od císaře Ming Mang v roce 1831. Střed města je rozdělen na tři části – Hoan Kiem, Ba Dinh a Dong Da. Mezi nejzajímavější místa v Hanoi patří naříklad Chrám literatury (Van Mieu), který byl založen císařem Ly Thanh Tong v roce 1070. Jednalo se o první vietnamskou univerzitu, která prošla mnoha přestavbami a úpravami, významně přispěla ke vzdělanosti celého Vietnamu.

hanoi
Zdroj: Pixabay.com

Saigon

Bývalé hlavní město Vietnamu a nyní centrála obchodu. To je Ho Chi Minhovo Město, dříve známé jako Saigon. Město je zastavěno moderními výškovými budovami. Dobytím Saigonu byla ukončena vietnamská válka v roce 1975. Město skrývá okouzlijící stavby jako Pagoda Giac Lam, Katedrála Notre Dame, Historické muzeum nebo třeba Palác Vietnamského sjednocení. Dnes je Ho Chi Minhovo město také turistickým centrem náročné klientely.

saigon
Zdroj: Pixabay.com

Can Dao

Jedná se o překrásné souostroví šestnácti ostrůvků vzdálené zhruba 180km od pobřeží. Can Dao je smaragdově zeleným rájem na zemi s průzračnou vodou plnou mořských živočichů. Jen těžko uvěřit, že v minulosti bylo na tomto souostroví jedno z nejobávanějších vězení v celé zemi. Dnes je Con Dao velmi oblíbenou turistickou destinací. Největší dominantou je ostrov Con Son, kde je postaveno několik koloniálních staveb a jsou zde také překrásné písčité pláže.

con_dao
Zdroj: worldinwords.net

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *